Meble kuchenne Siemieniako, Białystok, producent

 

Za i przeciw wyspom kuchennym

siemieniako meble kuchenne

Kuchnia coraz częściej staje się pomieszczeniem, które otwierane jest na resztę mieszkania. Najczęściej łączona jest z salonem. Kluczowe jest, aby te dwie strefy spajały się w spójną całość. Aby to osiągnąć, wykorzystuje się podobną kolorystykę i wzornictwo. Kolejnym elementem, który łączy te pomieszczenia, jest rozwiązanie, po które chętnie sięga wiele osób, czyli wyspa kuchenna.

Zalety wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna jest rozwiązaniem, które ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Pierwszą z nich jest zwiększenie ergonomii kuchni. Dzięki wyspie można stworzyć przestrzeń, w której wszystkie niezbędne sprzęty są na wyciągnięcie ręki. Jeśli wyspa zostanie umieszczona w odpowiedniej odległości od blatu kuchennego, wystarczy się odwrócić, żeby coś z niego sięgnąć.

Kolejną zaletą jest zwiększenie miejsca na pracę. Jest to wielka zaleta dla osób, które lubią wspólne gotowanie. Przestrzeń na wyspie może pełnić również rolę stołu do spożywania posiłków.

Na wyspie może znaleźć się, cokolwiek się chce. Z tego powodu jest to dobre miejsce na umieszczenie zlewu czy kuchenki, na którą nie ma odpowiedniego miejsca na blacie.

Wyspę można wyposażyć w dużą ilość szuflad i szafek. Dzięki temu umożliwia ona łatwiejsze rozmieszczenie akcesoriów kuchennych.

Wady wysp kuchennych

Dobrze zaprojektowana wyspa kuchenna jest właściwie pozbawiona wad. Aby tak było najlepiej skonsultować się z profesjonalistami. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług aranżowania kuchni w Białymstoku.

Wyspa kuchenna sprawdzi się w odpowiednio dużych pomieszczeniach, dlatego przed rozpoczęciem prac koniecznie trzeba dobrze zmierzyć kuchnię i przemyśleć projekt. W niewielkich nawet jeśli się zmieści, może przytłoczyć wnętrze i zamiast zwiększyć funkcjonalność, obniży ją.

Wyspa nie sprawdzi się u osób, które wolą oddzielone przestrzenie. Wtedy lepiej postawić na ściankę, która wyraźnie odseparuje kuchnię od salonu czy jadalni. Otwarta kuchnia wiąże się z przenikaniem zapachów jedzenia do pozostałych pomieszczeń. Trzeba pamiętać również o tym, że bałagan znajdujący się na wyspie jest widoczny w salonie i nie da się go schować poprzez zamknięcie drzwi.

Ekspozycja

Białystok:
1. Szosa Ełcka 90
2. ul. Gen. Andersa 38
Firma "Wiór"

Siedziba

Szosa Ełcka 90
15-690 Białystok
tel./Fax: 85 654 35 60